Terapie w naszej szkole

Bilateralna Integracja

Bilateralna Integracja - Program Integracji Bilateralnej dla Szkół powstał w celu usprawnienia koordynacji motoryki dużej, kontroli mięśni odpowiedzialnych za motorykę małą, równowagi i kontroli posturalnej u dzieci. Został opracowany w taki sposób, aby dostarczyć uczniom stymulacji taktylnej, słuchowej i wzrokowej, a tym samym zapewni im narzędzia niezbędne do lepszego zachowania, wyników w szkole, zdrowia i samopoczucia. Pozwoli to uczniom na mobilizowanie się do aktywności fizycznej i podnoszenia osiągnięć w nauce. W efekcie będzie to sprzyjać zdrowszemu stylowi życia i zwiększeniu szans na optymalny rozwój z perspektywy uczenia się i zachowania.

Integracja Bilateralna to ćwiczenia ruchowe: m.in. sekwencyjna praca rąk i nóg, również poprzez przekraczanie linii środkowej ciała. Są to również ćwiczenia i identyfikacja palców, które kształtują świadomość kinestetyczną, kontrolę izolowania i koordynację palców.