Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza

Drodzy Rodzice,

Nauczyciele naszej szkoły biorą udział w programie szkoleniowym „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”.

W ramach tego szkolenia Rodzice naszej szkoły mają dostęp do bezpłatnej platformy gdzie będą mogli skorzystać z wiedzy specjalistów dotyczącej przemocy i cyberprzemocy rówieśniczej, dowiedzą się jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i jak reagować oraz gdzie szukać wsparcia, aby wspólne działania szkoły oraz rodziców były bardziej skuteczne. Aby skorzystać z materiału wideo, należy jedynie podać kod dostępu. Nie ma konieczności logowania się. Mogą Państwo wracać do materiałów wideo w ciągu kolejnych 12 miesięcy dowolną ilość razy, o wybranej przez Państwa porze.
Kod dostępu dla naszej placówki to: pzs1psz
Zapraszamy na stronę: https://www.edu-akcja.pl/przemoc-dla-rodzicow/

Dzięki wideo poradnikowi:

·        Dowiedzą się Państwo, czym jest przemoc rówieśnicza, jakie są jej rodzaje i jakie konsekwencje niesie dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi.

·        Poznają kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.

·        Przeanalizują, jak warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych.

·        Dowiedzą się, którzy profesjonaliści i jakie instytucje mogą wesprzeć Cię w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

Polecamy obejrzenie materiału wideo. Dla każdego rodzica będzie na pewno inspiracją i pomocą w codziennym kontakcie ze swoim dzieckiem.