REKRUTACJA Trzyletnia Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Nagłówek

Wymagania wobec kandydatów
do Trzyletniej Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Aby ubiegać się o przyjęcie należy złożyć następujące dokumenty w sekretariacie szkoły:

• Podanie
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
  • 2 zdjęcia (podpisane)
  • Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz wyniki egzaminu po szkole podstawowej (w czerwcu)
  • Karta zdrowia (w czerwcu)

W miesiącach kwiecień – czerwiec należy złożyć dokumentację w sekretariacie i zgłosić się do kierownika szkolenia praktycznego (mgr Joanna Pukała) po skierowanie Prezydenta Miasta Chorzów do kształcenia w naszej szkole.

• Program nauczania jest dostosowany do indywidualnych możliwości uczniów
  • Zespoły klasowe liczą od 4 do 8 uczniów
  • Zapewniamy profesjonalną opieką i specjalistyczną pomoc psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty SI, wykwalifikowanej kadry pedagogów i higienistki szkolnej

Uczniowie objęci są dodatkowymi zajęciami rewalidacyjnymi:

• korekcyjno-kompensacyjnymi
  • logopedycznymi
  • gimnastyką korekcyjną
  • terapią EEG Biofeedback
  • terapią SI

Celem edukacji w Szkole Przysposabiającej do Pracy jest wszechstronny rozwój uczniów z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji psychofizycznych i zainteresowań, przygotowanie do pełnienia ról społecznych oraz samodzielnego i aktywnego dorosłego życia na miarę ich możliwości.

Współpracujemy z Warsztatami Terapii Zajęciowej przy ul. Beskidzkiej 6 oraz ul. Katowickiej 77 gdzie odbywają się zajęcia praktyczno-terapeutyczne w takich pracowniach jak ceramiczna, rękodzielnicza oraz zawodowa (pracownia podpałki). Uczniowie zapoznają się ze specyfiką tych placówek, do których mają możliwość dostać się po ukończeniu szkoły.

Na terenie szkoły uczniowie korzystają z pracowni gospodarstwa domowego, gdzie uczą się podstaw gotowania i samodzielnego przygotowywania posiłków. Podczas zajęć uczą się również obsługi komputera, szycia, pielęgnowania i sadzenia roślin, prac biurowych, zasad zdrowego i higienicznego stylu życia, wykonywania przedmiotów dekoracyjnych.

W ramach zajęć odbywa się również trening ekonomiczny (planowanie i samodzielne robienie zakupów).

Integrujemy się na wspólnych imprezach i wycieczkach.

Współpracujemy również z Centrum DZWONI (Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie) w Bytomiu, gdzie pod opieką specjalistów mają szansę znaleźć pracę na wolnym rynku pracy.