Program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Śniadanie na szóstkę

Kochani uczniowie klas I-III

Od początku roku szkolnego wspólnie realizujemy program poświęcony zdrowemu odżywianiu pt: „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Niestety nie możemy się teraz spotkać, dlatego spróbujemy zrealizować te zajęcia on-line.

Na początek proszę o wysłuchanie opowiadania o Marchwianie. Wprowadzi Was w temat dzisiejszego spotkania.

Po wysłuchaniu opowiadania, zapoznajcie się z PDF „Zdrowe śniadanie informacje”, a następnie (jeśli macie taką możliwość) rozwiążcie kartę pracy „Zdrowe śniadanie”.

Potem obejrzyjcie film o tym, jak Marchwian przygotowuje zdrową granolę.

Po filmie zapraszam do zapoznania się z PDF „Skąd się biorą produkty zbożowe”, a następnie do rozwiązania karty pracy pt „Produkty zbożowe”.

Na zakończenia macie zadanie domowe J Przygotujcie w formie książeczki lub rysunku „Śniadaniowe menu” na cały tydzień. Chętnie je zobaczymy, gdy już będziemy mogli się spotkać.

Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy powodzenia

p. Monika Biegańska i p. Basia Nowakowska

Opowiadanie_o_Marchwianie.m4a

ZDROWE_SNIADANIE_informacje(1).pdf