Szkoła Myślenia Pozytywnego

Listopad - zajęcia

W listopadzie w ramach programu zajmowaliśmy się rozwijaniem poczucia własnej wartości, poczucia sprawczości i bezpieczeństwa psychicznego.

Zajęcia odbywały się w formie pogadanek i  warsztatów na temat samooceny i pewności siebie.

W Szkole Branżowej oraz klasach VII i VIII Szkoły Podstawowej warsztaty odbywały się pod tytułem „Praca szuka człowieka”. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę szukających pracy, doradców zawodowych i poszukujących pracodawców. Zastanawiali się jakie predyspozycje i kwalifikacje musi mieć osoba, która chce pracować w danym zawodzie. Mieli możliwość samodzielnego wyboru zawodu, który chcieliby wykonywać oraz autoprezentacji przed pracodawcą. Było to dla nich bardzo ważne ćwiczenie, które pokazało im ich mocne strony i wprowadziło w tajniki rozmowy kwalifikacyjnej.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w szkole odbyła się również akcja „Moje prawa” - uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoje prawa na plakatach, które ozdobiły korytarz szkolny.