Edukacja regionalna

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

We wtorek, 7 marca 2023 roku, uczniowie klasy VI i VII A uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, które prezentuje historię hutnictwa, żelaza i stali. W sercu dawnej Królewskiej Huty powstała przestrzeń, w której pokazana jest historia miasta i przemysłu. Uczniowie poznali opowieść wielu pokoleń hutników, którzy budowali historię Chorzowa i sprawili, że odniósł on ogromną rolę w rewolucji przemysłowej. Każdy kto odwiedzi Muzeum może zobaczyć i dotknąć maszyn hutniczych oraz przedmioty, które kiedyś hutnicy i ich rodziny używali w życiu codziennym. Dodatkową atrakcją zwiedzania jest część multimedialna, w której uczniowie mogli poznać historię hutnictwa i Chorzowa poprzez multimedialne środki dydaktyczne. Podczas zajęć w Muzeum uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia krótkiego filmu, który opowiadał o pochodzeniu żelaza i rudy węgla, z których powstaje stal. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i długo opowiadali sobie o tym co zobaczyli i co usłyszeli.