Zbiórki

Podsumowanie zbiórki baterii

Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w zbiórkach zużytych baterii. Wspiera tym samym ochronę środowiska ponieważ baterie to odpady niebezpieczne, które zawierają substancje toksyczne takie jak rtęć czy ołów. 25 września 2023 roku, w Urzędzie Miasta Chorzów, odbyło się wręczenie nagród za konkurs zbiórki zużytych baterii za rok szkolny 2022/2023. Uroczystość odbyła się w Dużej Sali Posiedzeń a nagrody wręczał Pan Prezydent Marcin Michalik. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Usług Komunalnych i Ekologii. W minionym roku szkolnym zebrano 4600 kg baterii a w zbiórkę włączyły się szkoły i przedszkola z całego Chorzowa. Spośród szkół podstawowych miasta nasza placówka zajęła 7 miejsce za co otrzymała nagrody w postaci gier planszowych, puzzli i książek. W tym roku szkolnym również włączamy się do tej zbiórki i mamy na uwadze nie tylko nagrody ale przede wszystkim ochronę środowiska i naszą przyszłość.