Bum Bum Rurki

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły wykorzystują Bum Bum Rurki. Jest to zestaw muzycznych rurek o różnych wysokościach brzmienia. Rurki mają różną długość dzięki czemu wydobywają się z nich różne dźwięki. Wykorzystywane są na lekcjach muzyki we wszystkich klasach szkoły podstawowej ale również na zajęciach rewalidacyjnych, zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia ucznia oraz na zajęciach rozwijających kreatywność. Najmłodsi uczniowie rozwijając swoje kompetencje muzyczne zaczynali od nauki znanej wszystkim piosenki: „Panie Janie …”. Teraz przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia ucząc się kolęd i pastorałek. Podczas zajęć z wykorzystaniem Bum Bum Rurek zabawa zmienia się w doskonałą przygodę z muzyką.