Kronika szkolna 2020/2021

Światowy Dzień Downa

W naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące "Światowego Dnia Zespołu Downa", który przypada 21 marca. Dzień ten jest również nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki aby solidaryzować się ze wszystkimi osobami obchodzącymi to ważne wydarzenie. Uczniowie zobaczyli ciekawą prezentację multimedialną, która w przystępny sposób wprowadziła ich        w temat zajęć. Następnie nauczyciele wytłumaczyli uczniom jak ważne jest zrozumienie, wsparcie i szacunek dla takich osób oraz, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi bez względu na wygląd, ograniczenia czy inne cechy. Dzieci chętnie brały udział w rozmowie i omawiały co to jest tolerancja i współdziałanie. Wykonały również indywidualną i zbiorową pracę, których efekty widać na zdjęciach.