• KINO BEZ PRĄDU

    KINO BEZ PRĄDU

    Pod pocztą główną na ul. Wolności, 23 maja 2013 roku, odbył się festyn ekologiczny w Chorzowie. Były to warsztaty oraz ekspozycja ekologiczna "Kino bez prądu", będącym elementem kampanii "Zadbaj o klimat". Festyn ekologiczny w Chorzowie przyciągnął ponad 250 uczniów. – w tym uczniów naszej szkoły.

  • PREZENTACJE INTEGRACJE

    PREZENTACJE INTEGRACJE

    18 maja 2013 roku odbyła się kolejna impreza z cyklu Prezentacje – Integracje.

    Nasi uczniowie pod opieką pani Iwony Nawrot wykonali dwie solowe piosenki – Piotr Dubiel „Obozowe tango” a Patrycja Lipka ”Deszczowe lato”. Wszyscy uczestnicy otrzymali fantastyczne upominki – w tym różowe okulary.

  • FESTIWAL MUZYCZNY „POD KLUCZEM”.

    FESTIWAL MUZYCZNY „POD KLUCZEM”.

    17 maja 2013 roku, w Mysłowickim Ośrodku Kultury już po raz czwarty zabrzmiała muzyka płynąca z serc dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, które zaprezentowały swoje talenty na Festiwalu Muzycznym „Pod Kluczem”.

    W tym Festiwalu uczestniczyli nasi uczniowie zdobywając I miejsce – Patrycja Lipka i II miejsce – Piotr Dubiel. Do występu przygotowała ich pani Iwona Nawrot.

  • KONKURS MATEMATYCZNY

    KONKURS MATEMATYCZNY

    Dnia 16 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Regionalnym Konkursie Matematycznym „Wzór na życie”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych nr 22 w Chorzowie. Uczniowie chętnie brali udział w różnych konkurencjach zdobywając nowe doświadczenia. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Cofała i Barbara Menartowicz

  • KSIĘŻYCOWO

    KSIĘŻYCOWO

    Centrum Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej dziękuje zespołowi "ArtZETki" z naszej szkoły za prezentację 'Księżycowo - miasto dobrych ludzi" podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej.

  • WIOSKA INDIAŃSKA JAWORZNO

    WIOSKA INDIAŃSKA JAWORZNO

    Uczniowie naszej szkoły mieli okazję przenieść się w czasy Dzikiego Zachodu. 17 maja 2013 roku odwiedzili Wioskę Indiańską. Więcej informacji w KroniceSzkolnej.

  • KONKURS PLASTYCZNY

    KONKURS PLASTYCZNY

    22 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Chorzowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt „Pies, kot – nasi przyjaciela”, w ramach obchodów Dnia Ziemi. Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali upominki i dyplomy za udział. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Małgorzata Klimek i Joanna Borys.

  • TURNUS REHABILITACYJNY JAROSŁAWIEC

    TURNUS REHABILITACYJNY JAROSŁAWIEC

    Po 9-ciu latach przerwy uczniowie klas SPP ponownie wzięli udział w turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu, w dniach 13-26.04. 2013. Po tak wspaniałym pobycie z niecierpliwością czekamy na przyszły rok. Wiecej wiadomości w Kronice Szkolnej.

  • KOLEJNY ETAP KONKURSU NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE SOSNOWIEC

    KOLEJNY ETAP KONKURSU NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE SOSNOWIEC

    12 kwietnia nasi uczniowie a właściwie uczennice brały udział w kolejnym etapie konkursu "najsprawniejszy w zawodzie" w sosnowcu. 'Różowe babeczki" spisały sie na medal i upiekły super babeczki ze śmietaną

     

        

  • MARSZ ŻYWYCH

    MARSZ ŻYWYCH

    Uczniowie naszej szkoły, z klasy III gimnazjum i szkoły zawodowej, uczestniczyli w Marszu Żywych w Oświęcimiu

  • AKADEMIA WIELKANOCNA

     

    Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Po wielkim poście – kiedyś bardzo ściśle przestrzegany – ludzie z niecierpliwością czekali na odmianę. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne.

    W naszej szkole odbyła się akademia, która przybliżyła uczniom wiedze o tym święcie i wszystkich zwyczajach z tym związanych. Akademie przygotowała, wraz z uczniami, pani Iwona Nawrot

  • WARSZTATY WIELKANOCNE

    WARSZTATY WIELKANOCNE

     

    27 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w zajęciach związanych z tradycją Świąt Wielkanocnych w Skansenie, który znajduje się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

    Dla uczniów przygotowano zajęcia związane z obrzędem marzanny i gaika, omawiające zwyczaje i tradycje świąt wielkanocnych oraz pokazy kroszonkarskie.

  • NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE BYTOM

     

        

     

    15 marca 2013 roku odbył się Konkurs Regionalny „Najsprawniejszy w Zawodzie”. Organizatorem była Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 8 z Bytomia

    Uczestnikami Konkursu byli uczniowie z Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej. Startowali w konkurencjach: cukiernik i piekarz.

    Uczniowie podczas konkursu musieli wykazać się praktyczną umiejętnością wykonując element wg. dokumentacji technicznej.

    Uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie lokaty i uznanie wśród oceniających:

    Więcej wiadomości w Kronice szkolnej i albumie fotograficznym

     

  • ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2013/2014

     

    ZASADY  REKRUTACJI

    DO  KLAS  PIERWSZYCH

    NA  ROK  SZKOLNY  2013/2014

     

                Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna w Zespole Szkół Nr 3 w Chorzowie  roku szkolnym 2013/2014 kształcić będzie w następujących

    zawodach:

     

    • Ślusarz - 8 miejsc
    • Cukiernik - 8 miejsc
    • Sprzedawca - 8 miejsc
    • Kucharz - 8 miejsc
    • Piekarz - 8 miejsc
    • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej - 8 miejsc

     

           Praktyczną naukę zawodu organizuje szkoła. Istnieje możliwość załatwienia praktyk indywidualnie ( w uzgodnieniu z kierownikiem szkolenia praktycznego ).

            Uczniowie III klas gimnazjalnych składają dokumenty w sekretariacie szkoły od  05 maja 2013 do 31.05.2014r.

     

    • o przyjęciu w danym zawodzie decydują:

     

    Ø  wyniki w nauce

    Ø  data złożenia dokumentów

     

    Trzyletnia Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół Nr3

    • przysposobienie do pracy……………ilość miejsc    12

    Podstawą przyjęcia jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego na okres szkoły ponadgimnazjalnej odpowiedniego stopnia niepełnosprawności. Pierwszeństwo mają kandydaci z Chorzowa.

  • BAL KARNAWAŁOWY 2013

    BAL KARNAWAŁOWY 2013

     

    BAL KARNAWAŁOWY odbył się w naszej szkole 7 lutego 2013 roku. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby tego dnia sala, w której odbywał się bal wyglądała wyjątkowo. Więcej wiadomości w kronice szkolnej :)

  • WIGILIE KLASOWE

        

     

       W naszej szkole wychowawcy i uczniowie wraz z rodzicami obchodzili Wigilię. Po uroczystej akademii był czas na wyciszenie a w gronie klasowym były rozmowy o swoich oczekiwaniach i nadziejach. Była to również okazja to połamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń a także do skosztowania słodkości i tradycyjnych potraw wigilijnych.

  • WYCIECZKA DO KRAKOWA I FABRYKI BOMBEK

    10 GRUDNIA WYJECHALIŚMY NA WYCIECZKE DO KRAKOWA I FABRYKI BOMBEK. 

    POGODA NAM DOPISAŁA NIE BYŁO STRASZNYCH MROZÓW, AUTOKAR NIESTETY SPÓŹNIŁ SIĘ I W KRAKOWIE NA RYNKU BYLIŚMY BARDZO KRÓTKO. JARMARK KRAKOWSKI JAK ZWYKLE BARDZO KOLOROWY I BOGATY. wIZYTA W FABRYCE BOMBEK BARDZO CIEKAWA. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ JAK ROBI SIE BOMBKI, SAMI DEKOROWALIŚMY SWOJE BOMBKI, KTÓRE ZABRALIŚMY DO DOMU NA PAMIĄTKĘ. W DOSKONAŁYCH HUMORACH WRÓCILIŚM DO DOMU.

      

  • MIKOŁAJ 2012

    Wszyscy wiedzą , że 6 grudnia do grzecznych dzieci i nie tylko dzieci przychodzi Mikołaj z prezentami. Do niegrzecznych tez przychodzi ale z .....rózgą !

    Do naszej szkoły Mikołaj przywiózł raczej prezenty a w rozdawaniu pomagał mu uroczy Aniołek :). DZIEKUJEMY!!!!!!!!!

        

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas uroczystości ratyfikacji konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.


    Święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

    Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie.

     

    Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas uroczystości ratyfikacji konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

    W naszej szkole odbyła sie impreza z tej okazji, Dekorowaliśmy szkołę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, przyozdabialiśmy pierniki, uczestniczyliśmy w konkursach i występach zespołów muzycznych. 

    Wszyscy dobrze się bawili! Zdjecia w albumie fotograficznym Zapraszamy !!!

  • SZALEŃSTWO ANDRZEJKOWE

    29 listopada 2012 szaleliśmy na imprezie andrzejkowej. Wiecej zdjęć w albumie fotograficznym

     

    kliknij na zdjęcie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 w Chorzowie
    ul. 3 Maja 16
  • 32 2410-337

Galeria zdjęć