• Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

    Miasto Chorzów bierze udział w kampanii "Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach/Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach". Oba wydarzenia tj. Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach przypadający corocznie na dzień 18 listopada oraz Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach w terminie 18-24 listopada mają na celu zwrócenie uwagi na problem narastania oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia wśród ludzi. Kampania organizowana jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 i koordynowana przez zespół ekspertów Narodowego Instytutu Leków. Udostępniamy poniżej linki do materiałów edukacyjnych: 1. link do pakietu prasowego https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/EDWA-WAAW-2024-pakiet-prasowy_na-strone.pdf 2. link do wystawy tematycznej: https://antybiotyki.edu.pl/edwa/wp-content/uploads/2024/11/wystawa-b1-cmyk-2024-lekki.pdf

  • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

    Uczniowie klas I-III oraz I-VIII zet w tym roku wezmą udział w Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Adwentowe czytanie na Święta”. Akcja rusza 19 listopada i potrwa do 20 grudnia. Uczniowie każdego dnia wysłuchają jeden rozdział książki o tematyce świątecznej, ale też poruszającej trudne tematy, które obecne są w naszym codziennym życiu.

    Cele akcji:

    • Promowanie głośnego czytania
    • Wzmacnianie więzi i empatii
    • Rozwój emocjonalny i językowy dzieci
    • Tworzenie wspólnego doświadczenia kulturowego
    • Wartościowe spędzanie czasu
    • Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego
    • Kształtowanie obrazu głośnego czytania jako ważnej części procesu budowania dobrych relacji i tworzenia wspólnoty
    • Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych
    • Promowanie codziennego czytania jako stałego elementu dnia.
  • Szkolny Konkurs Czytelniczo - plastyczny

    W połowie października 2024r w klasach I-III oraz I-IV zet został ogłoszony konkurs czytelniczo-plastyczny pt: Mój bajkowy bohater. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością.  Na kartkach pojawili się tacy bohaterowie jak: Pan Pozytywka, Ariel, Spider Man, Batman, Elza czy Jaś i Małgosia. Uczniowie klas zet wyczarowali natomiast z papieru piękne twarze bohaterów Kubusia Puchatka. Prace zostały wyeksponowane w Bibliotece Szkolnej na wystawie z okazji przypadającego na 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom, a uczniowie drobną niespodziankę.

  • Zbiórki

  • "Szkoła do hymnu"

    Już po raz siódmy zorganizowana została akcja "Szkoła do hymnu". W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, czyli 8 listopada 2024r, o symbolicznej godzinie 11.11, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaśpiewali wspólnie 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym nasza szkoła włączyła się do świętowania kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przez kilka dni poprzedzających to wydarzenie uczniowie wykonywali również prace plastyczne i karty pracy dotyczące tej rocznicy oraz kotyliony, a na zajęciach rozmawiano o tym ważnym wydarzeniu.

  • Projekt "Klasa w terenie" - Przyrodnicza mandala

    W ramach Projektu „Klasa w terenie” uczniowie klasy I i klasy I – III zet zrealizowali kolejne zadanie z listy – Przyrodnicza mandala. Do wykonania przyrodniczej mandali wykorzystali dary jesieni – liście różnych drzew oraz szyszki. Wszyscy bardzo się zaangażowali w zaliczenie tego zadania ale jednocześnie była to lekcja przyrody, która pozwoliła uczniom utrwalić swoje wiadomości.

    Poniżej przedstawiamy fotorelację z realizacji tego zadania.

  • 11 Listopada

  • Zbieramy TALENCIAKI

     Talenciaki można przynieść do szkoły lub zarejestrować w poniższym linku:

    https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/45958

  • Koncert w Filharmonii Śląskiej

    4 listopada 2024r uczniowie wraz z wychowawcami klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się do Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Uczestniczyli w koncercie muzyki polskiej „…swego nie znacie” Był to koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Filharmonii Śląskiej, ze specjalnie przygotowanym dla młodszych odbiorców programem muzycznym oraz słowem. Dla młodzieży była to niepowtarzalna okazja do poznawania muzyki, pogłębienia wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. Atmosfera sali koncertowej, akustyki i podniosłego wydarzenia sprawiły, że uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wspomnień.

  • Projekt "Klasa w terenie" - Spacer po okolicy

    W ramach Projektu „Klasa w terenie” uczniowie klasy I i I – III zet zrealizowali kolejne zadanie, którym jest „Spacer po okolicy” Była to doskonała okazja do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt. Dzieci mogły bawić się na placu zabaw i pokonywać przeszkody terenowe, biegać wśród liści i spędzić czas na świeżym powietrzu. Na pobliskiej siłowni zewnętrznej ćwiczyli na przyrządach a tym samym wzmacniali swój organizm. Uczniowie aktywnie spędzili czas i zdobyli nowe doświadczenia.

  • Lekcja biblioteczna - "Dary jesieni"

    30 października 2024r uczniowie klas I i I – II SPP uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której tematem było: „Dary jesieni”. Zajęcia odbywały się w Filii nr 5 MBP a prowadził ją Pan Wojtek, który zaangażował uczniów w tematy dotyczące pór roku, nazw miesięcy i ruchu obrotowym Ziemi. Wszyscy mocno się zaangażowali odgadując nazwy liści, rozwiązując zagadki i wykonując żółwia z kasztanów.

  • Lekcja biblioteczna - "Zaduszki"

    30 październik 2024r w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej z MBP Filia nr 5 w Chorzowie, uczniowie klasy I – IV zet  i klasy I – III SPP mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej i poglądowej lekcji poświęconej Dniu Wszystkich Świętych i Zaduszkom. Dowiedzieli się o wielu ciekawostkach i mało znanych faktach, związanych z tymi dniami. Jak zawsze wszystkim uczestnikom  biorącym udział w zajęciach, bardzo podobała się pozaszkolna lekcja biblioteczna

  • Warsztaty plastyczne w CHCK-u

    30.10.2024r klasy; I oraz I – III zet uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach plastycznych w Chorzowskim Centrum Kultury. Tematem przewodnim był Halloween. Uczniowie pod czujnym okiem instruktora wykonali trzy wspaniałe prace: duszka, czarodziejkę oraz czarownicę. Wszystkie prace powstały z materiałów nadających się do powtórnego użycia. Na koniec warsztatów nastąpiło wspólne muzykowanie przy akompaniamencie instrumentów.

  • Dbamy, pamiętamy ...

    Wielkimi krokami zbliża się Święto Wszystkich Zmarłych. Z tej przyczyny uczniowie klasy I oraz I – III zet udali się na cmentarz aby uporządkować opuszczone i zaniedbane groby. Pamiętano także o odwiedzeniu i posprzątaniu tablicy pamiątkowej poświęconej wybitnemu rzeźbiarzowi Teodorowi Kalidemu, która znajduje się na budynku u zbiegu ulic Kalidego i 3 Maja, w którym 8 lutego 1801r urodził się artysta.

  • Warsztaty w CHCK-u dla uczniów klas Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych

    Kolejna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach w Chorzowskim Centrum Kultury. 24 października 2024r uczniowie klas Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego tworzyli halloweenowe stworki i potworki. Wykorzystywali do tego różne materiały papiernicze, o różnej fakturze, gramaturze i pochodzeniu. Powstały  z tego oryginalne wytwory papiernicze, związane tematycznie z halloween.

  • Lekcja biblioteczna - Jesień

    W dniu 23.10.2024r Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedzili uczniowie klasy I oraz I – III zet Szkoły Podstawowej. Tematem zajęć była „Jesień”. Na początku uczniowie przypomnieli sobie pory roku i ich cechy charakterystyczne. Następnie Kierownik Filii nr 5 – Pan Wojtek opowiadał o różnych gatunkach drzew i ich jesiennych darach. Zadaniem uczniów było rozpoznanie tych gatunków drzew – przyporządkowanie ich liści oraz owoców. Kolejnym zadaniem był jesienny wiersz. Najpierw został on przeczytany przez Pana Wojtka a następnie wierszyk został podzielony na fragmenty, a uczniowie musieli dopasować ilustrację do danego fragmentu. Ostatnim zadaniem było dopasowanie jednego elementu do całego jesiennego obrazka. Wszyscy uznali, że jesienne spotkanie w Bibliotece było bardzo sympatyczne i czekają na więcej.

  • IX Spotkanie ze Sportem

    23 października 2024r, na obiektach Stadionu Śląskiego, odbyło się IX Spotkanie ze Sportem. Była to impreza o charakterze rekreacyjno – sportowym, w którym wzięli udział uczniowie szkół z Katowic, Żor, Rybnika oraz Kędzierzyna Koźla. Pomysłodawcą i współorganizatorem tego sportowego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 60 w Zespole Szkół nr 3 z Katowic. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego treningu muzyczno – ruchowego a następnie uczniowie zaliczali 20 konkurencji, podczas których musieli wykazać się skocznością, zręcznością, szybkością, dokładnością, celnością czy pomysłowością. Nie zabrakło słodkości a każdy z uczestników dostał również nagrodę rzeczową oraz medal. Uczniowie wrócili pełni pozytywnych wrażeń i z przekonaniem, że najważniejszy był udział w tym sportowym wydarzeniu oraz radość ze wspólnej zabawy.

  • Warsztaty w CHCK-u dla uczniów szkoły podstawowej

    W piątek 22.10.2024r kolejna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach organizowanych z okazji zbliżającego się halloween. Tym razem uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej tworzyli duszki, postacie i stwory, które kojarzone są z czasem halloween. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia i z dużą dokładnością wykonywali kolejne zadania i etapy powstawania figurek. W efekcie powstały piękne prace, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

  • Przygotowania do zimy

    Do zimy jeszcze trochę czasu lecz najmłodsi uczniowie już się do niej przygotowują. W szkolnym ogrodzie pojawił się karmnik. Z pewnością będziemy pamiętać o jego regularnym zaopatrzeniu w jedzenie dla ptaków.

  • Projekt "Klasa w terenie"

    Innowacja „Klasa w terenie” została napisana w oparciu o Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”. Będą ją realizowały w naszej szkole p. Barbara Nowakowska i p. Monika Biegańska z klasą I i klasą I – III zet. Innowacja zakłada, iż uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania o otaczającym ich świecie i nauczą się obserwacji przyrody. Będą mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności a w szczególności nieszablonowe, twórcze myślenie. Będą mieli szansę wyjścia poza ramy programowe i schematy. Zdobędą nową wiedzę i umiejętności, przez samodzielność, odkrywanie, poszukiwanie i doświadczanie. Przez cały rok będą prezentowane zadania, które zostaną zrealizowane w ramach projektu przez nasze klasy. Poniżej przedstawiamy fotorelację z zadania „Mali ogrodnicy”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 w Chorzowie
    ul. 3 Maja 16
  • 32 2410-337

Galeria zdjęć