Kronika szkolna 2014/2015

VI FESTIWAL POD KLUCZEM

VI Festiwal Muzyczny „Pod Kluczem”, który odbył się 24 kwietnia 2015 roku w Mysłowickim Ośrodku Kultury, skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami. 18 solistów i zespołów, cztery godziny wypełnione tańcem i śpiewem, niezliczone oklaski, ogromna radość i, przede wszystkim, mnóstwo emocji. Tak w skrócie można opisać atmosferę Festiwalu.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem był w Zespół Szkół Specjalnych w Mysłowicach. Młodzi artyści z niepełnosprawnościami intelektualnymi zaprezentowali swe talenty wokalne, taneczne i instrumentalne na profesjonalnej scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Festiwal miał formułę konkursową i uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i podopieczni warsztatów terapii zajęciowej. Wystąpili w podziale na dwie kategorie: solista i zespół, z podziałem na grupy wiekowe.

Uczestników festiwalu oceniało  profesjonalne jury składające się z wykładowców Akademii Muzycznej i nauczycieli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Główne nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane były laureatom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, pozostali otrzymali wyróżnienia.

Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka, Urzędu Miasta w Mysłowicach, Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera, Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach Tomasza Miczka, Posła na Sejm Jerzego Ziętka, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, aktorki Joanny Jabłczyńskiej oraz firm: „Impressive. Agencja Handlowa i „In4matica” Adam Greczyło każdy z wykonawców otrzymał nagrodę. Słodki poczęstunek zapewnili: piekarnia „Skórok”, piekarnia „U Alexa” oraz Śląski Bank Żywności, natomiast oprawą graficzną imprezy zajęły się firmy: 2M Promotion oraz Copdruk.

Naszą Szkołę reprezentował zespół „AKOLADA”, pod kierownictwem pani Iwony Nawrot. Zespół zajął I miejsce i główną nagrodę, którą jest wycieczka do Koszęcina i warsztaty z zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Natomiast Agata Gliwka, w swojej kategorii, wyśpiewała II miejsce