DLA UCZNIA

IC SPP

Nauczanie indywidalne Karolina

Zbliża się Wielkanoc. Z pewnością pomagasz mamie w przygotowaniach do świąt. Na zdjęciu widzisz potrawy, które powinny się znaleźć na wielkanocnym stole.

Wypisz do zeszytu nazwy  potraw, które  widzisz na zdjęciu.

Obejrzyj film- to prosty przepis na babkę wielkanocną:

Jakie składniki są potrzebne do wykonania babki wielkanocnej. Wpisz do zeszytu te składniki, które zapamiętałaś. Pozdrawiam Cię serdecznie Anna Maciążek

Ćwiczenia (zalecenia) rewalidacyjno – logopedyczne do wykonania w domu

Ćwiczenia oddechowe – do wyboru

1. Wyścigi piłeczek wodnych

Do dużego pojemnika nalej letniej wody i włóż do niej piłeczki pingpongowe i urządzaj wodne zawody. Kto szybciej przepchnie piłeczkę na druga stronę. Warunkiem jest popychanie wydmuchiwanym powietrzem. Zamiast piłeczek możesz zrobić papierowe statki.

2. Latające motyle

Wykonaj wraz z dzieckiem papierowe motylki, który każdy z was ozdobi według uznania. Potem próbujcie pomóc motylkom poderwać się do lotu. Dmuchaj z całej siły i sprawdź, który motylek poleci najwyżej. Zamiast motylków mogą to być dowolne zwierzaki. To zależy od Twojego dziecka.

3. Balony

Dmuchanie balonów to wspaniałe ćwiczenie dla policzków i całej buzi.

Ćwiczenia słuchowe

Ćwiczenia słuchowe w rozróżnianiu wyrazów, które różnią się tylko jedną głoską (literą). Różnica tej głoski powoduje zmianę wyrazu. Przykłady do wykorzystania:

bułka – półka

domek – Tomek

góra – kura

gość – kość

biurko – piórko

bije – pije

bada – pada

loty – lody

dama – tama

Jeżeli uczeń ma kłopot z wskazaniem tej jednej głoski, którą różnią się wyrazy to można zapisać wyraz na kartce i wskazać tę literkę.

ĆWICZENIE DLA CHĘTNYCH, POSIADAJĄCYCH DOSTĘP DO INTERENTUJ

Ćwiczenie to gra w ruletkę, na której losuje się ćwiczenie do wykonania.

Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia wszystkim, Zuzanna Grabka