Uczniowie naszej Szkoły zwiedzali Palmiarnię w Gliwicach, gdzie poznali i zobaczyli różne gatunki roślin oraz zwierząt. Foto relacja w albumie fotograficznym....
29 kwietnia cała szkoła uczestniczyła w zajęciach dotyczacych majowych świąt.
1 maja - ŚWIĘTO PRACY
2 maja - DZIEŃ FLAGI
3 maja - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Uczniowie poznali genezę świąt, pieśni patriotyczne. Na koniec wszyscy wzięli udział w quizie nt. 3 maja
Bezbłednie odpowiedziało dwóch uczniów:
Adam G. z klasy II gimnazjum i Patryk S. z klasy III B zawodowej. Gratulacje!!!
Chłopcy z gimnazjum reprezentowali Szkołę w programie koordynowanym przez Urząd Miasta Chorzów, Policje i Straż Miejską oraz Klub "Ruch Chorzów". Nasi piłkarze, przy głośnym dopingu dziewczyn, pokazali, że piłka nożna może być alternatywą na spędzanie czasu wolnego. Jednocześnie udowodnili, że na boisku sportowym stosują się do zasad "fair - play"
19 kwietnia poszliśmy z wizytą do PIZZA DOMINIUM. Zapoznaliśmy się z zasadami działania lokalu gastronomicznego i jak się wyrabia super pizze. Bardzo miłe było zakończenie wycieczki, kiedy okazało się, że mogliśmy skosztować pizze, którą sami zrobiliśmy. Była bardzo smaczna.
W miesiącu kwietniu uczestniczyliśmy w konkursach reprezentując Szkołę na szczeblu miejskim i regionalnym. Więcej informacji w albumie fotograficznym i na bieżąco w kronice szkolnej.
W Częstochowie odbył sie finał konkursu "Najsprawniejszy w Zawodzie". Uczennice naszej szkoły - Wiola i Basia, zdobyły III miejsca w tym wojewódzkim konkursie. Gratulujemy !!!
NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE 2016.
Dnia 06.04.2016 Uczennice Szkoły Zawodowej zawodu cukiernik wzięły udział w Regionalnym Konkursie Najsprawniejszy w Zawodzie, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Relacja z tych konkursów w albumie fotograficznym oraz kronice szkolnej
Wielkanoc to święto upamiętniające zmartwychstanie Jezusa Chrystusa. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali, wraz z wychowawcami, świąteczną akademię, podczas której pokazali i przypomnieli symbole związane z tym świętem. Akademię zakończyła Pani Dyrektor życząc zdrowych i pogodnych Świat Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym oraz wszystkiej pomyślności.
Uczniowie Szkoły Zawodowej wzięłi udział w Regionalnym Konkursie Najsprawniejszy w Zawodzie, który odbył sie w Radzionkowie dla cukierników a takze piekarzy i w Rudzie Śląskiej dla sprzedawców oraz w Lublińcu dla kucharzy. Relacja z tych konkursów w albumie fotograficznym oraz kronice szkolnej
W tym albumie znajdują się informacje o konkursach, w których brali udział uczniowie naszej szkoły oraz o sukcesach jakie osiągnęli.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach edukacyjnych w chorzowskim Skansenie poznali i utrwalili sobie tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Każdy z uczestników zabrał do domu własnoręcznie ozdobioną pisankę.
Podczas warsztatów filmowych, które zorganizował CHCK uczniowie poznali tajniki powstawania filmu. Każdy z uczestników mógł wcielić się w rolę reżysera, operatora kamery, dźwiękowca i operatora świateł oraz aktora. Praca uczniów została uwieczniona i powstanie z tego film, który dzieci obejrzą na kolejnych zajęciach.
W naszej szkole odbył sie Koncert Walentynkowy. Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami prezentowali piosenki o miłości. Również ich przebrania nawiązywały do tematu piosenek. Wszystkich ogarnęła atmosfera związana z walentynkami a koncert zakończył się wspólnym tańcem.
Tłusty czwartek był bardzo udany w naszej szkole. Po pierwsze z powodu przepysznych pączków, które piekły nasze panie, a po drugie o 16.00 rozpoczęła sie dyskoteka karnawałowa SPP i absolwentów. Bawiliśmy sie wspaniale, w przerwach ucztowaliśmy przy suto zastawionym stole. Spedziliśmy miło czas i mogliśmy porozmawiać z absolwentami o ich zyciu po szkole i nowej pracy.
Niedługo rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku.
Zapoznajcie się z zasadami bezpiecznego zachowania w czasie ferii.
http://www.bezpiecznadroga.com.pl/ferie/bezpieczne-ferie.html
Karnawał to czas zabawy i dlatego w naszej szkole odbył sie Bal Karnawałowy. Były konkursy, muzyka prosto z dyskotek i wszystkim dopisywał dobry humor. Foto relacja z tej zabawy w albumie fotograficznym i Kronice Szkolnej.
27 stycznia 2016 roku odbył się II turniej Rumikuba.
Zwyciężyli:
1 miejsce Oliwia
2 miejsce Dawid
3 miejsce Patryk
4 miejsce Natalia K.
Pozostałe miejsca dla Kamila, Kasi, Patryka Z., Marzeny, Karoliny, Natalii W, i Magdy. GRATULACJE !!!
Wszyscy spędzili miło czas i wrócili do domu z fajnymi nagrodami.
