AKCJE CHARYTATYWNE

W Bibliotece prowadzone są od wielu lat, stałe akcje charytatywne:

- zbiórka grosików na rzecz Dzieci Afryki w ramach Adopcji Serca – dla misji
o. franciszkanów w Republice Środkowej Afryki oraz dla misji sióstr od Aniołów Stróżów
w Kamerunie (troje dzieci),

- zbiórka znaczków pocztowych w ramach akcji Przyjaciele Misji - fundusze otrzymane ze sprzedaży makulatury filatelistycznej zostają w pełni przekazane na w Afryce,

-  zbiórka plastikowych nakrętek - korki są oddawane na rzecz Fundacji Kasperek z Będzina,

- zbiórka Klucz do nieba – zbiórka kluczy, celem taj akcji jest zbiórka niepotrzebnych, starych czy złamanych kluczy, które są sprzedawane jako złom, a otrzymywane fundusze są przekazywane na misje, na całym świecie.

- zbiórka odzieży - każdy kto ma niezniszczoną odzież dziecięcą lub młodzieżową może ją przekazać do biblioteki, a następnie jest ona przekazywana osobom potrzebującym.