REKRUTACJA Szkoła Branżowa I Stopnia

Nagłówek

Wymagania wobec kandydatów do Szkoły Branżowej I Stopnia

Aby ubiegać się o przyjęcie należy złożyć następujące dokumenty w sekretariacie szkoły:

• Podanie
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
  • 2 zdjęcia (podpisane)
  • Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz wyniki egzaminu po szkole podstawowej (w czerwcu)
  • Karta zdrowia (w czerwcu)

W miesiącach kwiecień – czerwiec należy złożyć dokumentację w sekretariacie i zgłosić się do kierownika szkolenia praktycznego (mgr Joanna Pukała) po skierowanie Prezydenta Miasta Chorzów do kształcenia w naszej szkole.

Do 16 sierpnia należy wykonać badania w Sanepidzie oraz udać się do lekarza Medycyny Pracy celem uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań do kształcenia w wybranym zawodzie, które należy przedłożyć kierownikowi szkolenia praktycznego.

Koszty badań lekarskich pokrywa szkoła.

Szkoła kształci w cyklu trzyletnim w zawodach:

1. Cukiernik
  2. Kucharz
  3. Piekarz

Miejsca praktycznej nauki zawodu zapewnia szkoła. Praktyki odbywają się u pracodawcy bądź na warsztatach szkolnych w Zespole Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie. W przypadku, gdy uczeń sam znajdzie sobie miejsce praktyki do w/w dokumentów należy dołączyć zaświadczenie od przyszłego pracodawcy.

• Po zakończeniu szkoły uczniowie zdają egzamin państwowy, potwierdzający kwalifikacje w zawodzie
  • Uczniowie w naszej szkole objęci są opieką psychologa, pedagoga, logopedy i innych specjalistów terapeutycznych. Wszyscy uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych.