SPOTKANIA SEKCJI BIBLIOTEKARSKIEJ

23 listopada 2016 roku naszą Bibliotekę odwiedzili nauczyciele bibliotekarze, zrzeszeni w Sekcji Bibliotekarskiej Chorzowa. Spotkanie te było pierwszym w nowym roku szkolnym. Program zebrania obejmował: harmonogram pracy na rok szkolny 2016/2017, podsumowanie dotychczasowych działań bibliotekarzy naszego miasta oraz aktualności, nowości z zakresu prawa i zmian w oświacie.
W trakcie tego spotkania odbyło się również szkolenie z zakresu nowych technologii włoskiego systemu okładania książek oraz naprawy zniszczonych egzemplarzy wraz z prezentacją firmy CoLibri Cover System.

Te spotkania, dla nas- nauczycieli bibliotekarzy są doskonały momentem do zaprezentowania swoich bibliotek, zbiorów, zaprezentowania warsztatu pracy, ale także do wymiany wiedzy, doświadczeń, rozmowy na temat problemów i wyzwań stojących przed współczesnym czytelnictwem.