Zasady rekrutacji do klas pierwszych 2023/2024

ZASADY  REKRUTACJI DO BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 3 W CHORZOWIE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Wychodząc na przeciw przepisom reformy oświaty, proponujemy naukę w klasach o profilach:

1. Kucharz
  2. Sprzedawca
  3. Piekarz
  4. Cukiernik
  5. Ślusarz
  6. Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

ABY ZOSTAĆ UCZNIEM BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 3 W CHORZOWIE

należy:

1. Skompletować następujące dokumenty:

• podanie wraz z numerem PESEL, telefonem kontaktowym i danymi personalnymi kandydata
  • 2 zdjęcia
  • orzeczenie Poradni  Psychologiczno- Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego na okres szkoły ponadpodstawowej.
  • skierowanie do kształcenia w naszej szkole od Prezydenta Miasta Chorzów
  • opinię wychowawcy klasy
  • opinię psychologa szkolnego ze wskazaniem kierunku kształcenia
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do wykonywania wybranego zawodu
  • bilans zdrowia ucznia Szkoły Podstawowej oraz karta zdrowia
  • świadectwo ukończenia Szkoły podstawowej oraz zaświadczenie z OKE (donieść w czerwcu)

1. W maju złożyć dokumenty w sekretariacie szkoły ul. 3 Maja 16 w opisanej teczce  (imię i nazwisko oraz kierunek kształcenia)

1. W czerwcu pobrać skierowanie na badania przydatności do wybranego  zawodu oraz zgłosić  się do kierownika szkolenia praktycznego po skierowanie na praktyczną naukę zawodu.

Jeśli  uczeń sam załatwił sobie miejsce praktyki do dokumentów należy dołączyć  zaświadczenie  od przyszłego pracodawcy

1. Do 30.08.2023. należy wykonać badania w SANEPIDZIE i  Medycynie  Pracy ( dotyczy zawodu kucharz, sprzedawca, piekarz, cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej)

ZAPRASZAMY  WYCHOWAWCÓW  I  UCZNIÓW ÓSMYCH KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ  DO  ODWIEDZENIA  NASZEJ  PLACÓWKI

Szczegółowych  informacji udziela:

sekretariat szkoły tel. 32 2410337

WIĘCEJ INFORMACJI O ZAWODACH NA STRONIE SZKOŁY:

www. zss3chorzow.edupage.org