Szkolenie drukarka 3D

Laboratoria Przyszłości to projekt edukacyjny, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tego projektu przeprowadzane są również szkolenia z zakresu technologii    i poprawy jakości procesu edukacyjnego na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

W środę, 02.11.2022 roku, w naszej szkole odbyło się szkolenie, na którym uczniowie dowiedzieli się jak działa drukarka 3D i jak powstają rzeczy, które później można wykorzystać na zajęciach. Uczniowie mogli dotknąć elementów wydrukowanych na drukarce 3D a były to breloki, zabawki i figurki. Podczas tego spotkania uczniowie zapoznali się również z aplikacjami i oprogramowaniem, dzięki którym można stworzyć i zaprojektować produkty czy elementy, które później będą drukowane.